Oczyszczanie wodorowe w Beauty Design Katowice

      Czym jest oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe to zabieg składający się z wielostopniowej procedury pielęgnacji skóry. Ma on na celu odmłodzenie twarzy poprzez wykorzystanie pierwiastka wodoru.

Wodór to pierwiastek, który dzięki swojej małej masie może przenikać w naszą skórę aż do poziomu komórek. Ma on za zadanie niszczyć wolne rodniki, które odpowiadają m.in. za procesy starzenia się. Dzięki zabiegom gdzie wykorzystujemy aktywny wodór skóra staje się nawilżona, wygładzona, pory dogłębnie oczyszczono oraz zmniejsza się produkcja sebum.

 

Dla kogo polecany jest zabieg oczyszczania wodorowego?

 

Zabieg z użyciem aktywnego wodoru polecany jest osobom zmagającym się z trądzikiem czy nadmiernym przetłuszczaniem się skóry, cerze naczyniowej, cerze zmęczonej i pozbawionej blasku oraz suchej, a także skórze potrzebującej dogłębnego oczyszczenia i nawilżenia. Oczyszczanie wodorowe polecane jest osobom w każdym wieku, zarówno kobietom jak i dla mężczyznom.

Na czym polega zabieg wodorowego oczyszczania twarzy?

Wodorowe oczyszczanie skóry to zabieg składający się z wielu etapów, umożliwiający wykonanie kompleksowej pielęgnacji skóry- zaczynając od jej dogłębnego oczyszczania, poprzez neutralizację wolnych rodników i złuszczanie martwego naskórka, aż po dotlenienie i odżywienie skóry oraz efekt rewitalizacji skóry. Zabieg oczyszczania wodorowego polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, które oczyszczają komórki skóry. Wodór wprowadzany jest za pomocą strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Zabiegowi oczyszczania wodorowego towarzyszy proces elektroporacji. Dzięki impulsom elektrycznym, które tworzą zmiany w błonach komórkowych, tworzą się mikrokanały w skórze. Te z kolei wspomagają głębsze wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry.

Oczyszczanie wodorowe twarzy składa się z następujących po sobie zabiegów:

1.Neutralizacji wolnych rodników przez wodór

Jest to skierowanie na skórę strumienia wody z aktywnym wodorem pod wysokim ciśnieniem. Wówczas wodór wprowadzany jest w głąb skóry i wiąże się z formami tlenu, wpływając na procesy starzenia się skóry. W reakcji tej powstaje woda i czysty tlen, zabieg jest zatem całkowicie bezpieczny dla skóry.

 

2.Eksfoliacja- złuszczanie martwego naskórka

W tym etapie przeprowadzamy złuszczanie naskórka przy pomocy odpowiednio dobranej mieszanki kwasów. W ten sposób nie tylko usuwamy martwe komórki oraz oczyszczamy pory z sebum i zanieczyszczeń, ale także przygotowujemy skórę do kolejnych etapów, podczas których będą wprowadzane substancje aktywne.

 

3.Dotlenienia komórek skóry– infuzja tlenowa

Używamy głowicy podciśnieniowej dzięki czemu tlen zostaje wprowadzony do głębszych warstw skóry. Pierwiastek ten ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz seboregulujące, jest więc wymarzonym składnikiem dla osób z cerą trądzikową i tłustą. To jednak nie wszystko. Wprowadzenie tlenu pobudza mikrążenie w skórze, dzięki czemu komórki zostają lepiej odżywione. Ostatecznie cera staje się bardziej miękka oraz promienna, a jej koloryt jednolity.

 

4.Zabezpieczenie skóry- laminowanie

Ten etap ma na celu zabezpieczenie skóry przed wpływem wolnych rodników. W skrócie laminowanie polega na umieszczeniu na skórze antyoksydantów, czyli substancji neutralizujących wolne rodniki.

 

5.Wtłaczania substancji aktywnych

W poprzednim etapie antyoksydanty były rozprowadzane na powierzchni skóry natomiast teraz będą wtłaczane przy pomocy głowicy emitującej ultradźwięki. Fala ultradźwiękowa wprowadza komórki skóry w kontrolowane drgania, co determinuje powstanie efektu termicznego i relaksacji struktur skórnych. Stymuluje to krążenie krwi oraz usprawnia metabolizm komórek skóry.

 

6.Lifting

Ostatni etap oczyszczania wodorowego skóry polega na podgrzaniu skóry przy pomocy fali radiowej. Dzięki podwyższeniu temperatury tkanek do 42°C włókna kolagenowe obkurczają się. Rezultatem jest natychmiastowe zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, czyli bezinwazyjny lifting.

Jakie są efekty tego zabiegu?

Skóra jest:

 • Dotleniona i odżywiona,
 • Świeża,
 • Zyskuje blask i zdrowy koloryt,
 • Niesamowicie nawilżona i wygładzona,
 • Jest dogłębnie nawilżona i zrewitalizowana,
 • Witalnie wzmocniona,

 

Zabieg umożliwia ponadto:

 • Usuwanie zaskórników,
 • Zwężenie poszerzonych porów skórnych,
 • Rozjaśnienie przebarwień i wygładzenie zmarszczek,
 • Złagodzenie stanów zapalnych,
 • Normalizację wydzielania sebum,

Czy zabieg jest bolesny?

 

To bezbolesny i całkowicie bezpieczny zabieg. Umożliwia

dogłębne oczyszczanie skóry, odżywienie skóry i dotlenienie.

 

Ostatecznie skóra jest odświeżona, odmłodzona i dotleniona.

Dla kogo?

Zabieg idealnie sprawdza się w sytuacjach:

 • szara i zmęczona skóra,
 • nierównomierny koloryt skóry,
 • tłusta cera,
 • tendencja do powstawania zmian trądzikowych i stanów zapalnyc,
 • rozszerzone pory i zaskórniki,
 • pierwsze oznaki starzenia się skóry,
 • narażenie skóry na zanieczyszczenia środowiskowe
 • skóra wymagająca dogłębnego oczyszczenia i nawilżenia
 • tendencja do stanów zapalnych
 • cera naczynkowa, nadreaktywna i problematyczna
 • działanie profilaktyczne na skórę zdrową

Przeciwwskazania

– aktywne choroby skóry, infekcje, aktywna opryszczka
– patologiczne stany chorób przewlekłych (nowotwór, cukrzyca, epilepsja, itp.)
– rozrusznik serca oraz metalowe implanty
– nadwrażliwość na prąd elektryczny
– ciąża, karmienie piersią

 

Podsumowując:

 

EFEKT: Natychmiastowy

CZĘSTOTLIWOŚĆ: Co 1,5 miesiąca

CENA: Od 200,-

CZAS TRWANIA ZABIEGU: 60 min

ZNIECZULENIE: Nie

 

Usługę oczyszczania wodorowego znajdziesz u nas na: https://www.moment.pl/beauty-design

Rezerwacja telefoniczna: 796-603-370