Retinol i witamina C na zmarszczki czy przebarwienia? | Beauty Design

Retinol i witamina C na zmarszczki czy przebarwienia?

A może rozwiązanie na obie dolegliwości

 

 

 

 

page1image1797344Kosmetologia oferuje szeroki wachlarz zabiegów i kosmetyków do pielęgnacji skóry dojrzałej, które są w stanie zniwelować oznaki upływającego czasu lub nieco opóźnić ten proces. Przyjrzyjmy się dziś nieco bliżej TOP składnikowi ostatnich czasów jakim jest– retinol, oraz słynny wymiatacz wolnych rodników, znana i uwielbiana przez wielu, witamina C.
 

Istnieją dwa rodzaje starzenia się skóry, endogenne, które zależy od pzachodzących w organizmie i egzogenne, które uwarunkowane jest między innymi promieniowaniem UV czy zanieczyszczeniem środowiska. Terapie ukierunkowane na oznaki starzenia się skóry mają na celu działanie ujędrniające, regeneracyjne i odżywcze za sprawą wprowadzania składników aktywnych, które odbudują komórki, zmniejszą widoczność zmarszczek, poprawią koloryt skóry, zadziałają nawilżająco oraz rozświetlająco.

W Beauty Design pracujemy między innymi na marce Dermaquest i postanowiłyśmy przetestować wpływ działania 4% retinolu i 15% witaminy C u kobiety w wieku 48 lat, z głębokimi zmarszczkami na czole, wokół oczu, widocznymi teleangiektazjami oraz nierównomiernym kolorytem skóry.

Jakie efekty otrzymaliśmy JUŻ po 4 zabiegach w co miesięcznych odstępach?

page1image1798464

Pacjentka po serii zabiegowej została poinformowana o wszelkich zaleceniach, oraz dostała kompletną pielęgnacje domową w celu podtrzymania efektów terapii. Po uzyskaniu tak spektakularnych efektów zobowiązała się do ponownego przystąpienia do serii zabiegowej, która trwa 2 razy do roku, oraz codziennego używania SPF!