Radiofrekwencja mikroigłowa

Technika ta stosowana jest przykładowo w celu ujednolicenia kolorytu, zwiększenia gęstości skóry i przeciwdziałania procesom starzeniowym. Radiofrekwencja mikroigłowa (RF), zwana też termoliftingiem, to zabieg łączący w sobie wykonywanie nakłuć na bardzo niewielką głębokość oraz ogrzewanie tkanek skóry z wykorzystaniem fali wysokoenergetycznej o odpowiedniej częstotliwości. Dzięki połączeniu dwóch sposobów oddziaływania już w bardzo krótkim czasie można aktywować naturalne procesy regeneracyjne skóry bez potrzeby poddawania się innym, bardziej inwazyjnym zabiegom. W salonie piękności Beauty Design używamy nowoczesnego urządzenia SKINFRAX, które bardzo dobrze nadaje się m.in. do usuwania rozstępów i różnego rodzaju blizn, w tym także tych potrądzikowych.

Najważniejsze informacje o RF, czyli radiofrekwencji mikroigłowej

Zabieg można zastosować nie tylko na twarz, szyję i dekolt, ale również na okolice oczu bądź ust. W porównaniu do innych metod, efekty zabiegu wykonanego z wykorzystaniem urządzenia SKINFRAX widoczne są z reguły już po pierwszej wizycie. Technikę możemy polecić zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy poszukują np. skutecznego rozwiązania problemu wiotkiej skóry pojawiającego się po intensywnym odchudzaniu. Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala też uwolnić się od rozstępów po ciąży i stanowi jednej z coraz popularniejszych zabiegów przeprowadzanych w celu spłycenia blizn pourazowych czy pooperacyjnych. Uszkodzona w trakcie zabiegu skóra szybko zastępowana jest nową, bardziej elastyczną, a do tego prezentującą się zauważalnie młodziej. Nic więc dziwnego, że termolifting już teraz w wielu przypadkach stanowi nieodłączny element profilaktyki anty-aging!

Jakie są najczęstsze wskazania do przeprowadzenia radiofrekwencji mikroigłowej?

Zaliczamy do nich przykładowo:

  • opadające powieki,
  • rozszerzone pory,
  • rozstępy i zmarszczki,
  • przebarwienia skóry,
  • utratę elastyczności skóry.

Aby efekty radiofrekwencji mikroigłowej były długotrwałe, zalecamy serię obejmującą od 3 do 5 zabiegów, które zwykle przeprowadza się w kilkutygodniowych odstępach.

Jeżeli nie masz pewności, czy termolifting jest dla Ciebie i potrzebujesz kompetentnej porady, zachęcamy do kontaktu. Z miłą chęcią opowiemy Ci więcej o RF urządzeniem SKINFRAX oraz innych oferowanych technikach przywracania jędrności skórze!